Je bekijkt nu Is Podimo te duur? Of zit het net even anders?
Logo Podimo

Is Podimo te duur? Of zit het net even anders?

  • Bericht auteur:
  • Berichtcategorie:Huishoudtips
Getting your Trinity Audio player ready...

Sinds april 2022 is Nederland een van de landen waar betaalde Podcast dienst Podimo actief is. Podimo geeft aan dat in Nederland de introductie het meest succesvol was van alle landen waar ze actief zijn. Ze begonnen met een schappelijke prijs van slechts €4,99 en verhoogde dit al meermaals naar inmiddels €9,99, in ruim 3 jaar dus een verdubbeling. Is dit te duur of zit het net even anders?

Verdienmodel Podimo & Podcastmakers

Podimo is een betaalde, reclame vrije Podcastdienst. De exclusieve Podcastmakers krijgen een bedrag per uitzending en de gratis Podcasts kunnen de Podcast claimen bij Podimo om op deze manier ook een vergoeding te krijgen, de Appmaker biedt aan om de helft van de door de klant gegenereerde omzet aan Contentmakers uit te keren.

Online Content Creater Dionne Slagter heeft vlak voor haar overstap naar achter de betaalmuur gezegd dat het circa 12 uur kost om een Podcast van circa een uur te kunnen produceren. Dat is dus 12 uur voor op Spotify minder dan een halve cent per 3 minuten content, iedereen die een beetje logisch nadenkt weet dat dit niet te doen is.

Hoe is de prijs van een streamingsdienst opgebouwd?

Streamingsdiensten hebben standaard 2 componenten in de prijs zitten, te weten de “Software as a Service”, afgekort als “SaaS” & “Licence as as Service”, afgekort als “LaaS”

Met SaaS betaald de Appmaker het bouwen en door ontwikkelen van het platform, bij Spotify is dit ongeveer 34 % van de abonnee prijs. LaaS gaat over de licentie van de content, dus een vergoeding om de Podcast, muziek, serie of film & boeken te kunnen gebruiken, bij Spotify circa 66 % van de abonnee prijs.

Podcast versus andere streamingsdiensten

Als ik dit op mijzelf betrek, muziek of een TV serie luister of kijk ik soms wel een paar keer terwijl ik een Podcast slechts één enkele keer consumeer. Een album op een muziekstreamingsdienst luister ik misschien wel 100 X voor ik het zat ben. Dus dat een stream maar een halve cent, Nederlands tarief, oplevert zorgt alsnog voor duizenden euro’s omzet voor een artiest.

Bij Podcasts moeten de contentmakers dus 12 uur besteden aan een Podcast van ongeveer een uur, of iets korter. Maar Podimo is, ondanks de meeste content slechts 1X wordt beluisterd, alsnog goedkoper dan Spotify terwijl bij muziek streaming de content veel vaker wordt beluisterd dan op iedere willekeurige Podcast App.

SaaS bij Podimo is altijd te hoog

Zoals je leest is mijn conclusie dat de LaaS bij betaalde Podcast Apps op dit moment echt te goedkoop is, Anders is dit bij de SaaS, de App dus. Podimo mist zeer essentiële functies in de App, de belangrijkste functies die ze missen zijn:

  • Automatisch in de wachtrij plaatsen van nieuwe content
  • Automatisch downloaden van content die in de wachtrij staat
  • meerdere wachtrij mogelijkheden zodat Luisterboeken & Podcast niet door elkaar lopen.

Bij Spotify missen deze essentiële functies ook, de enige functie die Podimo wel heeft en Spotify niet is het automatisch verwijderen van afgespeelde Podcasts.